czwartek, 27 sierpnia 2015 16:13

Relacja i zdjęcia z rejsu - Nagroda Dziekana dla studentów fizjoterapii

Jak wspominaliśmy w poprzednim miesiącu, dziekan Wydziału Pedagogiki i Promocji Zdrowia postanowił nagrodzić najlepszych studentów kierunku Fizjoterapia i zabrać ich w Rejs Rekreacyjny po Zalewie Sulejowskim. Dzisiaj przedstawiamy Wam relację uczestników z wyprawy oraz kilka pamiątkowych zdjęć, które uchwyciły ten wyjątkowy moment.

15 sierpnia w sobotę miałyśmy zaszczyt uczestniczyć w rejsie dla najlepszych absolwentów studiów I stopnia wydziału fizjoterapii tryb niestacjonarny rocznik 2012 -2015  zorganizowanym przez dziekana wydziału Pedagogiki i Promocji Zdrowia  prof. Włodzimierza Ziółkowskiego. Czwórką studentów, którzy osiągnęli najwyższą średnią ocen w ciągu całego toku studiów byli,  a właściwie były  wg alfabetu Beata Grabarczyk, Iwona Olkusz Ludwisiak , Ela Tomaszewska i Agnieszka Zych.

Rejs odbywał się na Zalewie Sulejowskim. Wypłynęliśmy z Portu Łódzkiego Klubu Regatowego „Latający Holender” w Bronisławowie, aby cały dzień żeglować podziwiając po kolei mijane: Borki, Starą Wieś, Zaporę w Smardzewicach, Karolin, Trestę Rządową. W przepięknej Zatoce Zielonej zacumowaliśmy by odpocząć, popływać w jeziorze i pojeść. Pogoda nam dopisała. Lekki wiatr dawał szansę nauki żeglowania nawet zupełnym żółtodziobom. Słońce pięknie opalało. Godziny mijały niepostrzeżenie. Na koniec rejsu opłynęliśmy Dużą Wyspę. Stanowiło to dla całej załogi wyzwanie, ponieważ po płyciutkiej wodzie płynęło się z podniesionym sterem i wyjętym mieczem, sterując żaglami między kępami wodorostów. Wróciliśmy do portu o zachodzie słońca wypoczęci, rozluźnieni, rozmarzeni z wielką ochotą na kolejne takie przeżycia, chociaż wsiadając na łódkę nie wiedzieliśmy nic o żeglowaniu, zupełnie tak samo, jak zaczynając studia nie wiedzieliśmy nic o studiowaniu. Spodziewaliśmy się samych kłopotów a ostatecznie było tak jak na żaglach ciekawie, ekscytująco, czasem niebezpiecznie, ale pod opieką kapitana. Dziękujemy.”

 

W górę
Joomla SEO by AceSEF