piątek, 05 czerwca 2015 08:35

Sylwetki naszych wykładowców: prof. zw. dr hab. Andrzej Jocz

Profesor Andrzej Jocz to twórca, którego prace stanowią nieodłączny element miejskiego krajobrazu Łodzi. Zdaniem profesora: „forma może być ageometryczna, nieregularna, dynamiczna, ale powinny rządzić nią te same zasady matematycznej poprawności, jakie znajdują się w przyrodzie”.

Widać to w rzeźbach Profesora, m.in.: Całorocznym zegarze słonecznym w Parku Staromiejskim w Łodzi, Dzianinie zwanej także Pomnikiem sera przy ulic Rokicińskiej i Puszkina w Łodzi, rzeźbie Autonomizm II w Pabianicach przy ulicy ulic Zamkowej i Partyzanckiej, Czółenku na skrzyżowaniu alei Mickiewicza i Włókniarzy przed dworcem kolejowym Łódź Kaliska, czy rzeźbie Autonomizm-Dziurawiec na Retkini w Łodzi.

Prof. Jocz to nie tylko fenomenalny artysta, ale przede wszystkim wybitny nauczyciel akademicki i szef zespołów artystycznych z pasją oddający się pracy dydaktycznej.

W broszurze wydanej przez Łódzkie Towarzystwo Naukowe możemy dowiedzieć się, że profesor Jocz „swoją artystyczną aktywnością i dydaktyką mobilizuje do działania, ciągłego rozwoju i zmagania się z oporną i trudną materią życia i sztuki”.

Pan Andrzej Jocz to nieprzeciętna postać a fakt, że jest członkiem kadry dydaktycznej to prawdziwy zaszczyt dla Naszej Uczelni.


 


Powiązane artykuły (wg słów kluczowych)

W górę
Joomla SEO by AceSEF