Dzień IT i ID - Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi

facebook

rekrutacja

Dzień IT i ID

Dzień IT i ID - 2. edycja - 19 marca 2016r.

 


Za nami 2. edycja wydarzenia Dzień IT i ID na naszej Uczelni.

 

Kolejny raz święto branży Information Technology i Image Designu przerosło nasze oczekiwania. Rozbudowana formuła imprezy, nowe atrakcje, wyjątkowi goście i setki odwiedzających nas w tym dniu już teraz dali nam jasny sygnał, że widzimy się za rok na kolejnej edycji!

 

FILMIK Z TEGOROCZNEJ EDYCJI


Dzień IT i ID to największy technologiczny event w Łodzi! To wielkie, coroczne święto branży Information Technology i Image Designu.

Wzięcie udziału w wydarzeniu to niepowtarzalna okazja do rozmowy ze specjalistami z branży IT i ID. Wstęp jest BEZPŁATNY.

Zobacz PROGRAM DNIA IT i ID

!!! Mamy jeszcze ostatnie wolne miejsca na warsztaty organizowane przez Inkubatory AIP --> Zapisy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Kiedy? --> godz. 12:00 (Podczas warsztatów porozmawiamy sobie o tym jak myśleć o biznesie, a ułatwia Business Model Canvas, który rozpracujemy wspólnie. Przybliżymy sobie także sposób opowiadania, który zaciekawi Twoich odbiorców.)

Dynamiczna formuła spotkań - nie ma miejsca na nudę!

 • Poznasz Roboty i LEGO,
 • Wejdziesz w wirtualny świat dzięki Oculus Rift,
 • Zobaczysz drukarki 3D,
 • Spotkasz się z największymi firmami z branży,
 • Darmowe szkolenia i panel dla nauczycieli.

Zobacz więcej:

 • Stoiska firm i bezpośredni kontakt z przedstawicielami branży IT i ID,
 • Targi pracy,
 • Stefa Idea Hub - możliwość wykonania profesjonalnych zdjęć biznesowych,
 • Pierwsza tegoroczna edycja Łódzkie Promuje Startupy. Od godziny 15:00 zobaczymy dlaczego tak kuszący jest świat aplikacji mobilnych i gier komputerowych, gdzie m.in. Krzysztof Grabowski, od kilku lat związany zawodowo z marką Apple, opowie nam jak jeden złoty można zamienić w milion na podstawie aplikacji.

W tym roku gościmy firmy: Microsoft, Samsung, Cortland Apple, IBM, Accenture Delivery Center, Ericpol Telecom, MakoLab, Transition Technologies, Wastelands Interactive, Fujitsu, TOMTOM, INPLANER, AIP i inne. Do grona naszych partnerów dołączyło także Khan Academy Polska.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nowinkami technologicznymi, chcących zobaczyć i wiedzieć więcej oraz poznać interesujących ludzi.

Dlaczego IT i ID?
• Branża IT (Information Technology) oraz ID (Image Design) to kierunki przyszłości.
• Czołówka najszybciej rozwijających się i najbardziej chłonnych rynków pracy w perspektywie długookresowej.
• Ponad połowa ofert pracy dedykowana jest programistom.
• Praca w tym sektorze to gwarancja dobrych warunków zatrudnienia.
• Znamy się na tym i chcemy dzielić się wiedzą!

Wydarzenie kolejny raz zostało objęte patronatem honorowym Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia oraz Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej jak i Ministerstwa Cyfryzacji, Kuratora Oświaty i Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

*****

NOWOŚĆ! Panel dla nauczycieli:

Tegoroczna edycja to także dedykowany panel dla nauczycieli  i certyfikowane zajęcia warsztatowe dla nich – Obsługa i programowanie robotów mobilnych oraz Mistrzowie Kodowania (udział
w panelu i warsztatach jest bezpłatny, wymaga jedynie zapisu ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , 42 27 50 147)– wciąż są jeszcze wolne miejsca). Natomiast 21 marca 2016 r. (poniedziałek) zostaną przeprowadzone warsztaty dotyczące programowania oraz robotyki, dedykowane najmłodszym i z bezpłatnymi zajęciami dla nich (udział jest bezpłatny -  wymaga zgłoszenia Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , 42 27 50 147).

Pobierz program dla nauczycieli w formacie .pdf

Pobierz program bezpłatnych warsztatów w formacie .pdf

*****

Takie cuda u nas już w tę sobotę - 19 marca!

https://www.facebook.com/inplannerVR/videos/1739823499580132/

https://www.youtube.com/watch?v=cXgB3lIvPHI


START: 19 marca, godzina 10:00,ul. Rzgowska 17a.

Nie może Was zabraknąć!

Dołącz do wydarzenia i bądź na bieżąco! https://www.facebook.com/events/1663260817268357/

 

GALERIA

RELACJA - 1. edycja


***

Dzień IT i ID - 1. edycja - 11 kwietnia 2015r.

W drugą sobotę miesiąca, 11 kwietnia od godz. 10:00 obchodzimy na naszej uczelni święto branży IT i ID.  Dzień ten poświęcony będzie w całości liderom branży, prezentacjom tematycznym oraz nowoczesnym technologiom. Honorowym Patronem naszego wydarzenia jest Marszałek Województwa Łódzkiego Pan Witold Stępień.

Dlaczego Dzień IT i ID?
Ponad połowa ofert pracy dedykowana jest programistom. Odpowiadając na potrzeby rynku  oraz zapotrzebowanie naszych partnerów na pracowników postanowiliśmy w Dniu IT i ID postawić na SKUTECZNĄ APLIKACJĘ.

Każdy zainteresowany będzie mógł skonsultować swoje dokumenty rekrutacyjne na stoisku Akademickiego Biura Karier BAZA i skonfrontować je z ofertami pracy, praktyk i staży naszych partnerów.

Dzień IT i ID to także prezentacje tematyczne oraz pokazy futurystycznych gadżetów:

 • Oculus Rift, przenoszące do wirtualnego świata okulary będzie można wytestować na stanowisku UNIT9. To niepowtarzalna okazja by wysłuchać prezentacji 
  o innowacyjnych projektach UNIT 9 i Le Polish Bureau,   a porozmawiać będzie można z samym ZAŁOŻYCIELEM firmy- Maciejem Zasadą.
 • Pojawi się u nas również ekipa  CD3D z drukarką 3D oraz repliką zeskanowanego w minioną sobotę pomnika Misia Uszatka. Niech nie zmyli was ten bajkowy klimat ,technologia druku 3D jest wykorzystywana również między innymi do drukowania podzespołów pojazdów kosmicznych.

NISSAN JUKE - CHASE THE THRILL / from Box Of Toys Audio on Vimeo.

„Chase the Thrill”- pierwszy na świecie projekt marketingowy, w którym zastosowano jednocześnie urządzenia Oculus Rift i WizDish. Gracz wciela się

w postać androida wrzuconego w wirtualny świat przyszłości. Główne wyzwanie to pościg za nowym modelem samochodu Nissan Juke.

Pracownia ESKO, której otwarcie ma nastąpić 11 kwietnia to PIERWSZA W POLSCE sala dedykowana technologii projektowania i druku fleksograficznego. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom naszego partnera druk na opakowaniach elastycznych charakteryzuje się  najwyższej  jakości kolorami
i ostrymi szczegółami. Przy wykorzystaniu tej nowoczesnej technologii  wzrasta wydajność maszyn drukarskich. Wyższe nakłady przekładają się na korzyści ekologiczne- zmniejszenie zużytej energii
i niższe wydzielanie CO2.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat Dnia IT i ID?

Dołącz do wydarzenia na Facebooku:

www.facebook.com/events/453829044769617

Pobierz agendę wydarzenia w formacie .pdf

Film

Joomla SEO by AceSEF

 

 

Partnerzy

Pozostałe jednostki