Koła naukowe - Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi

facebook

rekrutacja

Koła naukowe

Koło naukowe MORPHER

Koło naukowo – twórcze MORPHER powstało jako inicjatywa studentów Grafiki, którzy w swoich działaniach projektowo-artystycznych pragną wykorzystywać narzędzia cyfrowej obróbki obrazu filmowego oraz grafikę i animację 3D. Obszar działań dydaktycznych zawiera informację na temat projektowania i tworzenia efektów specjalnych na potrzeby reklamy i filmu, projektowania wirtualnych scenografii planu filmowego, opracowania i projektowania lokacji i postaci gier komputerowych.

Pierwszym poważnym przedsięwzięciem była organizacja I Międzynarodowego Festiwalu Krótkich Form Multimedialnych MORPHER w dniach 14-15 października 2011.

Opiekunem koła jest dr Marcin Dziomdziora.

Koło naukowe Shutter

Naukowe Koło Fotograficzne SHUTER powstało w 2011 roku. Pomimo, iż powstało w ramach Wydziału Sztuk Pięknych i Projektowych jest skierowane do wszystkich studentów naszej Uczelni. Na spotkaniach Koła Naukowego są poruszane tematy poszerzające zagadnienia przedmiotu Fotografia. Zajęcia dają szansę rozwoju indywidualnego ale także pole do manifestacji własnych poszukiwań artystycznych. Pole eksploracji artystycznej korzysta nie tylko z osiągnięć fotografii cyfrowej, analogowej ale także czerpie z obszarów filmu i plastyki.

  1. Powstała Camera Obscura do zdjęć 3d (agregat kamer otworkowych).
  2. Powstał cykl zdjęć poklatkowych " Malowane światłem".
  3. Powstały pierwsze etiudy filmowe.
  4. Trwają eksperymenty z wykorzystaniem techniki HDR.

Opiekunem koła jest dr hab. M. Herbik prof. WSIiU.

Koło naukowo-rzeźbiarskie Sculpter

Studenckie Koło Twórcze SCULPTURE powstało w 2011 roku z inicjatywy studentów Architektury Wnętrz. Jego działalność skierowana jest do wszystkich studentów Uczelni.Celem podstawowym spotkań jest penetracja problematyki rzeźby rozumianej jako dialog bryły i przestrzeni z zamiarem emancypacji przestrzeni w tym układzie. Zajęcia grupy studenckiej stały się płaszczyzną do manifestacji własnych poszukiwań artystycznych ale także działalności wystawienniczej i społecznej.

Pierwszym poważnym przedsięwzięciem członków koła była wystawa w lokalu ZPAP „Galeria na piętrze” przy ul. Piotrkowskiej 86 w październiku 2011r.

Opiekunem koła jest dr Piotr Krzyżanowski.

Wystawa prac studentów WSInf w lokalu ZPAP „Galeria na piętrze” przy ul. Piotrkowskiej 86 - październik 2011r. – kuratorzy: Mariusz Wiórkiewicz, Martin Roszyk
Foto: Jan Szymaszek

Joomla SEO by AceSEF

 

 

Partnerzy

Pozostałe jednostki