Biblioteka

rekrutacja2

Biblioteka

Biblioteka informuje o możliwości bezpośredniego dostępu do katalogów naukowych bibliotek krajowych i zagranicznych, ze strony Biblioteki.

Podajemy adres strony, gdzie znajdują się internetowe adresy bibliotek i bezpłatnych repozytoriów wiedzy :

http://wsinf.edu.pl/bydgoszcz/Uczelnia/Biblioteka.html

 

Korzystanie z powyższej propozycji umożliwia wszystkim zainteresowanym dotarcie do potrzebnej literatury w ramach usługi wypożyczeń międzybibliotecznych, a także dotarcie do pełnych tekstów : Bezpłatne Repozytoria Wiedzy.

 

Biblioteka znajduje się na parterze w sali nr 5.

Księgozbiór biblioteki -> patrz załączniki na końcu strony.

 

Godziny otwarcia :

poniedziałek

nieczynne

wtorek

14:00 - 17:00

środa

nieczynne

czwartek

nieczynne

piątek

nieczynne

sobota

08:30 - 13:30

niedziela

nieczynne

e-mail : Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Regulamin korzystania z biblioteki

 

Katalogi online :


Zob. też Bazy Biblioteki Narodowej - Multiwyszukiwarka FIDKAR

Zob. też Bazę tylko polskich książek - Przewodnik Bibliograficzny

Zob. też Bazę Zawartości Polskich Czasopism - FIDKAR

Zob. też Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi

Zob. też Katalog Rozproszony Polskich Bibliotek - KARO


 

Adresy internetowe do polskich zbiorów bibliotecznych :


NUKAT – Narodowy Uniwersalny Katalog Centralny jest tworzony od 2001 r. przez polskie biblioteki naukowe (NUKAT) metodą współkatalogowania. Zasób tworzy kilkadziesiąt (84) bibliotek naukowych.

KaRoKatalog Rozproszony Bibliotek Polskich – daje możliwość sprawdzenie równocześnie kilkadziesiąt katalogów bibliotecznych. Jest to wyszukiwarka, umożliwiająca dostęp do katalogów polskich bibliotek – stanowi uzupełnienie polskiego centralnego katalogu NUKAT.


 

Biblioteki uczelni technicznych


Biblioteki uczelni pedagogicznych

 

Wojewódzkie Biblioteki Pedagogiczne


Biblioteki uniwersyteckie

 

Biblioteki Polskiej Akademii Nauk

 

Centralne Biblioteki Naukowe

 

Bezpłatne repozytoria wiedzy :

DIR – Domena internetowych repozytoriów wiedzy
To biblioteka cyfrowa, która ułatwia i upowszechnia dostęp do materiałów naukowych. Gromadzone w DIR są teksty, grafika i multimedia z wszystkich dziedzin wiedzy. DIR jest przykładem na praktyczne zastosowanie idei Open Access (OA) – darmowy, swobodny dostęp on-line do elektronicznych zasobów wiedzy. Dokumenty znajdujące się w archiwach OA to pełne teksty artykułów, fragmenty prac, prezentacje, raporty, pliki graficzne, dźwiękowe i audiowizualne, dostępne bezpłatnie w łatwy i szybki sposób. Materiały zgromadzone w DIR są udostępniane zgodnie z ideą OA – nieodpłatnie przy poszanowaniu praw autorskich i wykorzystaniu licencji Creative Commons.

ROAR – Registry of Open Access Repositories
Rejestr ponad 630 archiwów OA z całego świata z wszystkich dziedzin wiedzy. Zbiór można przeszukiwać według nazwy kraju, systemu oprogramowania, typu dokumentów, np. artykuł czy książka. Informacje o zarejstrowanych archiwach obejmują nazwę archiwum, system opragramowania, nazwę kraju, typ dokumentu.

Open DOAR – Directoryof Open access Repositories
Portal akademickich repozytoriów naukowych Open Access – ponad 850 repozytoriów z całego świata. Można przeglądać zasoby poszczególnych uczelni, według słów kluczy, a także według słów z tekstu poszukiwanych materiałów.

Lista regensburska

Baza czasopism elektronicznych w wolnym dostępie – Elektronische Zeitschriftenbibliothek
Baza, zwana popularnie listą regensburską jest prowadzona przez Bibliotekę Uniwersytetu w Regensburgu (Niemcy). Zasób bazy to pełne teksty artykułów za wszystkich dziedzin wiedzy, gromadzone prze 487 bibliotek. Dostęp do zasobu jest wolny.

DOAJ – Directory of Open Access Journals
Portal prowadzi Lund University Libraries. Baza zawiera pełnotekstowe artykuły z wolnym dostępem do ponad 3000 czasopism ze wszystkich dyscyplin akademickich. Czasopisma można przeglądać według dziedzin, szukać w indeksie alfabetycznym tytułu, a także według słów-kluczy.

Karolinska Institutet University Library
Bazę prowadzi Uniwersytet w Sztokholmie. Zawiera artykuły z czasopism (ok. 1400 tytułów) z wolnym dostępem do pełnych tekstów.

Free Medical Journals
Wolny dostęp do ponad 430 tytułów czasopism ponad 600 książek z dziedziny medycyny, w tym medycyny sportowej.

HighWire Press Free On – line 

Serwis zapewnia wolny dostęp do pełnych tekstów artykułów z ponad 1000 tytułów czasopism z fizyki, matematyki, socjologii, medycyny itp.

National Academies Press 
Serwis oferuje dostęp do pełnych tekstów raportów naukowych instytucji z większości państw. Są to wydawnictwa i raporty : National Academies of Sciences, National Academies of Inginiering, Institute of Medicine, National Research Council.

arXiv.org e-Print archive
Serwis z wolnym dostępem do e-printów z fizyki, matematyki, informatyki, biologii i statystyki. Bazę prowadzi Cornell University. Library (USA).

Cite Seer NEC Research Index 
Baza tworzona przez NEC Research Institut. Wolny dostęp do kilku milionów dokumentów. Celem jest umożliwienie sprawnej wymiany informacji o osiągnięciach naukowych.

e-Kolekcja Czasopism Polskich  

Projekt, którego celem jest zapewnienie powszechnego dostępu do poczytnych i rzadkich tytułów czasopism polskich, dzięki przeniesieniu ich na nośniki cyfrowe i umieszczeniu w Internecie, powstał z inicjatywy Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie i w założeniu stanowił przedsięwzięcie realizowane wspólnie z Biblioteką Narodową.

Czytelnia Medyczna on – line

Zasób to artykuły z zakresu medycyny i tematów okołomedycznych. Dostęp bezpłatny jest do spisów treści i obszernych fragmentów artykułów. Pełnotekstowa informacja jest płatna.

Ekonomia on-line
Serwis, tworzony przez Bibliotekę Główną Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, zawiera informacje o źródłach dotyczących ekonomii i dziedzin pokrewnych dostępnych w Internecie. Korzystanie z serwisu jest bezpłatne.

Biblioteka Wirtualna Nauki Kolekcja Nauk Przyrodniczych
Depozytorium zawiera pełne teksty artykułów z wybranych czasopism polskich od 2000r. Dostęp do tekstów artykułów jest bezpłatny.

Biblioteka Wirtualna Nauki. Kolekcja Nauk Matematycznych
Instytut Matematyki PAN tworzy kolekcję artykułów i książek wydawanych IM PAN z dziedzin matematyki i fizyki. Dostęp do pełnych tekstów jest bezpłatny.

Biblioteka Wirtualna ICM (Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego) UW
Sieciowy system udostępniania naukowych baz danych z całego świata. Zasoby, w tym pełnotekstowe, udostępniane przez ICM są licencjonowane.

Naukowe i fachowe polskie czasopisma elektroniczne 
Serwis prowadzony jest przez Bibliotekę Uniwersytetu Śląskiego. W bazie zarejestrowanych jest 1821 tytułów czasopism elektronicznych wydawanych w Polsce. Publikowane są abstrakty artykułów, spisy treści. Dostęp do pełnych tekstów jest ze stron czasopisma. Blisko połowa wydawców udostępnia pełnotekstową informację bezpłatnie

BIMET
Baza bibliograficzna, tworzona przez Bibliotekę Główną AGH i dotyczy piśmiennictwa polskiego z zakresu nauk technicznych.

SYMPONET
Baza bibliograficzna zawiera informacje o materiałach przedkonferencyjnych, konferencyjnych i pokonferencyjnych gromadzonych w polskich bibliotekach od 1980 r. Bazę tworzy Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej