NOWY program nauczania na INFORMATYCE! - Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi

sobota, 20 czerwca 2015 08:31

NOWY program nauczania na INFORMATYCE!

01 czerwca 2015 roku decyzją Rady Wydziału Informatyki i Zarządzania Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności w Łodzi zatwierdzony został nowy program nauczania na kierunku Informatyka.

Dlaczego program został zmieniony?

Decyzja poprzedzona była całorocznym cyklem spotkań z przedstawicielami firm partnerskich, liderów branży powiązanych z informatyką (między innymi: Transition Technologies, GFT, AMG.net/ Atos Polska, Microsoft, Wasteland Interactive, Unity9, MakoLab).

Ciąg rozmów doprowadził nas do takiego punktu, w którym jedyną słuszną decyzją było wprowadzenie zmian do programów nauczania. Kierunek w jakim się poruszamy pozostał niezmienny- dostosowujemy nasz cykl zajęc do wymogów runku pracy, od tego roku stawiamy jednak na międzywydziałowe zajęcia na kierunkach grafika i informatyka oraz certyfikowane szkolenia.
Skupiamy się na rozwijaniu konkretnych kompetencji i zawężeniu przekazywanej wiedzy do tej, która realnie jest potrzebna i której oczekują obecnie pracodawcy.

Dlaczego stawiamy na informatykę?

Według danych Work Service informatyka znajduje się w TOP 10 deficytowych specjalizacji w Polsce.

"– Dynamiczny postęp technologiczny znajduje swoje odzwierciedlenie na rynku pracy. Średni deficyt informatyków i programistów sięga w tym roku 34%, a zarobki oferowane na start kariery nawet dwukrotnie przekraczają te, na które można liczyć w pozostałych branżach. (..) - "komentuje Krzysztof Inglot, Pełnomocnik Zarządu Work Service S.A.

Jako Uczelnia z dużymi tradycjami w kształeniu informatyków mamy ambicję na zapewnienie naszym studentom praktyk, staży i pracy w sektorze IT, stąd nasza współpraca z firmami zarówno na rynku lokalnym jak i ogólnopolskim.

"70 proc. studentów uważa, że polskie uczelnie źle przygotowują do poszukiwania pracy, stawiają na teorię, a praktyka jest rzadkością."prof. Daria Nałęcz.
Jako Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności mamy nadzieję, że zmienimy to podejście.

Zachęcamy do przeczytania artykułów:

Uczelnie dopasowują się do wymagań rynku pracy. Część z nich wiąże swój rozwój z regionami i działającymi w nim firmami.

W Polsce brakuje do pracy 50 tys. informatyków