Myślałeś kiedyś o własnym biznesie? To coś dla Ciebie - Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi

piątek, 10 października 2014 12:22

Myślałeś kiedyś o własnym biznesie? To coś dla Ciebie

JUŻ JEST!

Łódzka scena start-upowa rośnie w siłę!

Na naszej uczelni powstał nowoczesny Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości. To miejsce spełnienia marzeń młodych przedsiębiorców o prowadzeniu biznesu. Oficjalne otwarcie inkubatora miało miejsce 4 października podczas Inauguracji Roku Akademickiego 2014/2015 .

Co nam to daje?

• Nawet 50 lokalnych start-upów przetestuje oraz rozwinie pomysły biznesowe na rynku na preferencyjnych warunkach bez konieczności rejestracji działalności gospodarczej lub spółki.
  • Sieć AIP współpracuje z 108 mentorami i przeprowadza rocznie do 800 treningów, które pozwalają na skonfrontowanie wiedzy teoretycznej z doświadczeniem praktyków.
  • AIP skupiają elitę młodych osób mających podstawy ekonomiczne, pasję i motywację do stworzenia własnej firmy.
  • Dzięki tej innowacyjnej na skalę europejską sieci 38 inkubatorów od 2004 roku AIP pomogło rozwinąć się ponad 7000 start-upom, a obecnie liczy ponad 1500 start-upów.
  • W Łodzi w AIP rozwija się już blisko 30 firm.
  • AIP daje im możliwość nauki prowadzenia biznesu w praktyce i nabywania podstawowej wiedzy od cenionych ekspertów w ramach StartUp Mentoring i StartUp Training.

Najlepsze projekty AIP WSIU będą mały szansę zaprezentowania się przed komitetem inwestycyjnym AIP Seed Capital. AIP to jedyny ekosystem w Polsce umożliwiający uzyskania finansowania w najprostszym modelu inwestycji - 100/15 czyli 100 000 zł za 15% udziałów w start-upie. Na przedsiębiorców czekać będą ponadto nowoczesne, inspirowane biurami Google salki konferencyjne, chillout room oraz pełne zaplecze informatyczne.

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (AIP) są praktyczną szkołą prowadzenia biznesu dla start-upów. AIP umożliwiają przetestowanie pomysłów na rynku na preferencyjnych warunkach i bez konieczności rejestracji działalności gospodarczej lub spółki. AIP to także jedyny ekosystem w Polsce umożliwiający uzyskanie finansowania na rozwój w najprostszym modelu inwestycji - 100/15 czyli 100 000 zł za 15% udziałów w start-upie. Dzięki tej innowacyjnej na skalę europejską sieci 38 inkubatorów od 2004 roku AIP pomogło rozwinąć się ponad 7000 start-upom, a obecnie liczy ponad 1500 start-upów. Wśród nich znalazły się m.in.: PhotoBlog.pl, MISBHV, Key2Print. Więcej informacji: www.inkubatory.pl @inkubatorypl #inkubatorypl.

Więcej na: www.facebook.com/AIPLodz oraz www.inkubatory.pl @inkubatorypl #inkubatorypl.