Galeria z m@łpą 10 - Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi

Dnia 14 czerwca 2007 r. odbył się wernisaż 10 edycji „Galerii z M@łpą”, organizowany przez Wyższą Szkołę Informatyki w Łodzi.
Tytuł ekspozycji to „Krok pierwszy: portret”.

Swoje prace wystawili studenci I roku Wydziału Grafiki. Dla wielu z nich są to pierwsze, całkowicie samodzielne realizacje artystyczne. Bazując na własnej intuicji, wyczuciu i doświadczeniach, mając właściwie zupełną dowolność w interpretacji tematu, studenci potrafili odnaleźć swój sposób na pokazanie drugiej osoby, wykreować obrazy różnorodne, intrygujące, niekiedy bardzo prawdziwe.

Zgromadzona publiczność była pod dużym wrażeniem zaprezentowanych prac. Nie zabrakło przemówienia pani kanclerz Anieli Bednarek, rektora prof. dr hab. Edwarda Kąckiego oraz dziekana wydziału grafiki dr Piotra Krzyżanowskiego.

Wystawione prace można oglądać przez całe lato w kawiarence internetowej w Budynku A Wyższej Szkoły Informatyki w Łodzi przy ul. Rzgowskiej 17a.

Serdecznie zapraszamy!