Galeria z m@łpą 6 - Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi

9 czerwca 2006 r. o godz. 15.00 odbędzie się w naszej Uczelni szósta edycja Galerii z M@łpą. Tym razem wycinek swojej twórczości przedstawi dziekan Wydziału Grafiki WSInf - Piotr Krzyżanowski. Na wystawie zobaczymy kilka, pogrupowanych w tryptyki prac o wspólnym tytule "Podróż". Formalna strona prac została zainspirowana rozwiązaniem przygotowanym na I Ogólnopolskie Biennale "Obrazu" - Artefakt, Łódź 2005 (prezentowanym na wystawie pokonkursowej).
A oto co o "Podróży" Piotra Krzyżanowskiego napisał Zbigniew Purczyński: Jedyny w swoim rodzaju styl i język, jakim Piotr Krzyżanowski zaprasza nas w swoją artystyczna podróż, jest niezwykle komunikatywny i bardzo charakterystyczny. Autor umiejętnie dobiera środki wizualne, tworząc oryginalną formę ekspresji i latwo rozpoznawalną konwencję. W pracach zestawionych w tryptyki Past, Patrz i Future zawarł artysta motyw upływającego czasu, przemijania, przypominając nam i sobie o Przeznaczeniu. Mocne zestawienia kolorystyczne występujące w dotychczasowych pracach ustępują miejsca nastrojowej melancholii. Porządek formalny prac jest teraz mocniej akcentowany, wskazując na ciągły rozwój artystyczny, na stawianie sobie nowych problemów do rozwiązania.

Galeria z M@łpą to odbywające się cyklicznie w Wyższej Szkole Informatyki wystawy, promujące twórczość młodych i utalentowanych artystów – wykładowców oraz studentów Uczelni. Dotychczas w ramach Galerii prezentowano już prace Marii Raminger, Marka Herbika, Pawła Denkowicza, dyplomantów Wydziału Grafiki Wyższej Szkoły Informatyki oraz Anny Bartkowiak.

Zapraszamy serdecznie