Galeria z m@łpą 5 - Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi

21 kwietnia 2006 r. o godz. 15.00 odbył się w naszej Uczelni wernisaż piątej już edycji Galerii z M@łpą. Wystawa, zatytułowana „a – symetria” była przeglądem prac Anny Bartkowiak, studentki Artystycznej Grafiki Komputerowej WSInf. Młoda artystka, której pasją jest fotografia, grafika, podróże oraz kino, stara się czerpać inspirację do swojej twórczości z obserwacji otaczającego świata. Jak przyznaje ona sama, „każdy z nas jest inny, każdy jest wyjątkowy, od ludzi wiele można się nauczyć, a obserwacja świata jest dobrym punktem wyjścia dla analizy siebie i innych, co jest przedmiotem mojej refleksji artystycznej”.

Jako młoda twórczyni, Anna Bartkowiak ciągle poszukuje swojego języka artystycznego wyrazu, obserwuje drogę, na której się znalazła i próbuje wybrać na niej swoją ścieżkę. Jej dotychczasowy dorobek jest już jednak na tyle duży i rozmaity, iż artystka chce go zaprezentować szerokiej publiczności i poddać jej osądowi.
Głęboko wierzymy, iż wkrótce dowiemy się o drodze twórczej Anny Bartkowiak więcej i życzymy sukcesów w jej dalszej ścieżce zawodowej.
Galeria z M@łpą to odbywające się cyklicznie w Wyższej Szkole Informatyki wystawy, promujące twórczość młodych i utalentowanych artystów – wykładowców oraz studentów Uczelni. Dotychczas w ramach Galerii prezentowano już prace Marii Raminger, Marka Herbika, Pawła Denkowicza oraz dyplomantów Wydziału Grafiki Wyższej Szkoły Informatyki.