Galeria z m@łpą 2 - Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi

28 maja 2005 roku wykładowca Wyższej Szkoły Informatyki, Marek Herbik otworzył wystawę swoich prac pt. "Przestrzenie Światła". Wernisaż odbył się w Galerii z M@łpą", która znajduje się w siedzibie Uczelni przy ul. Rzgowskiej 17A. Była to już druga wystawa z cyklu.
Jako pierwsza, swoje prace przedstawiła Maria Raminger. Jej, ciepłe w odbiorze, skanografie przedstawiały rodzaj osobistego pamiętnika pisanego bardzo współczesnym i zdawałoby się beznamiętnym narzędziem - skanerem.

Tym razem technika stosowana przez autora wystawy, Marka Herbika była wypadkową wielu programów graficznych min. 3dMAX, Photoshop, Corel Draw i co ważne oparta została na ręcznym rysunku, szkicu tzw. zamyśle artystycznym. Dodatkowy atut w tym przypadku to ogromny format prac co pozwala na wejście w sekretny świat autora.